Život v naší vesnici

22. září 2013 v 10:21 | Lady Yanish |  Midgeshire
Život v naší vesnici je stejně obyčejný a nudný, jako v kteréholi jiné. Nedostatek aktivit a možností pro mládež nahrazuje krásná, téměř nepoškozená příroda, okolní les, kam můžete zajít a provětrat si hlavu nebo si jen sehnat chutnou snídani v podobě hub a lesních plodů. Nedaleko se lesknou dva rybníčky podobné jako vejce vejci, zahaleny oparem mlhy a rouškou listoví. Jsou to výjevy jako z pohádek. Ale já si tu občas připadám jako ve vězení.
Všichni se tu znají, všichni se tu zdraví. Pomluvy se šíří jako kyslík, a že se jimi nešetří, to je také pravda.
Ač tu není nouze o mladé lidi, s nikým si příliš nerozumím. Buď jsou starší, nebo až příliš mladší a když už v mém věku, tak se chovají jako hlupáci. Výhled z mého malého pokoje je dosti neuspokojivý, nemluvě o tom, že kvůli jistým potížím se sousedy nemohu mít okno průhledné a tak je utnut tipec veškerému rozjímání a civění do přírody z tepla domova. Fantazie však nespí a kdykoliv je možnost, rozlétne se do okolí a čerpá z něj. Život tady není až tak špatný, jen strašně zúžuje možnosti, omezuje potřeby všech, kteří touží po vyšším stupni rozvoje a nedokáže naplnit veškeré mé sny.
Je to předlouhé, sedmnáctileté vězení, a já si říkám, kdy asi skončí. Kdy se vyhrabu z téhle díry, které i přes veškerou izolaci říkám domov? Netuším, ale snad se sem jednou vrátím a řeknu si, že dětství tady nebylo tak špatné, že mi dalo něco do života.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aliwien Aliwien | E-mail | 6. října 2013 v 8:26 | Reagovat

Moc dobře pojatý článek, i když na můj vkus trochu moc pesimistickÿ. Určitě jednou budeš na svoji vesničku vzpomínat s láskou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama