Setkání s literární postavou aneb Pan Frodo a Já

26. září 2013 v 20:12 | Lady Yanish |  Lady Yanish tvoří
Jméno postavy: Frodo Pytlík
Počet znaků: 1775
Tituly, v nichž se postava vyskytla: triologie Pán prstenů
Autor knih: J. R. R. Tolkien

"Zvolila jsem tuto postavu proto, že mě provázela celým dětstvím (stejně jako Harry Potter, Dášenka a Honzíkova cesta) avšak Frodo byl zhmotněním všech mých fantazijních světů a v přítomnosti těchto knih jsem alespoň na chvíli vyklouzla z reality. Nenapsala jsem to pro výhru, ale proto, jelikož jsem chtěla zvárnit své činy, kdybychom se náhodou setkali. Přeji příjemný zážitek všem fanouškům Tolkiena a jeho knih."

Pan Frodo a Já
Baldachýnem zeleně nade mnou se kradly paprsky slunečního světla. Zakryla jsem si dlaní oči, abych se skryla před nepříjemným svitem, když jsem odněkud zaslechla podivné zvuky. Ukryla jsem se za mohutný kmen stromu a sledovala drobnou postavu, jenž cupitala po pěšině. Byla bosá, hustě ochlupenými prsty drtila větévky pod svýma nohama. Ihned jsem poznala hobita Froda Pytlíka, průvodce mých dětských let. Jeho krok byl rychlý, netrpělivý, jako by před něčím prchal. Kučery se mu pohupovaly sem a tam, tmavý pláštík za ním vlál jako křídla. Něco pevně tiskl v dlani, až mu bělely klouby.
Najednou se zastavil, prudce se rozhlédl kolem, ale nespatřil mě. Z jeho tváře jsem vyčetla strach a nejistotu.
Něco se zalesklo v jeho maličkých, špinavých prstech. Do jeho oček se vkradla lačnost, přesně jsem odhadla okamžik, kdy jej zcela ovládla a již to nebyl ten Frodo. Byl to hamižný hobit toužíci po moci, již prsten nabízel. Zlatý kroužek se užuž vezl po kůži jeho prsteníčku, když jsem vykřikla.
"Přestaň!"
Můj rázný hlas hobita vylekal. Trhl sebou a očima zapátral kolem sebe. Vystoupila jsem ze svého úkrytu. Neušel mi jeho úděs, který snad nemohl být větší.
"Nedělej to." řekla jsem již o něco mírněji. Opatrně jsem našlapovala směrem k němu. Couvl o pár kroků, ale nedal se na útěk, jen mě vyjevěně pozoroval. Poklekla jsem k němu.
"Neoddávej se moci prstenu. Splň svůj úkol. Zachraň Středozem."
Jako omámený přikývl. Pohlédla jsem na zlatavý kroužek v jeho dlani a na okamžik mě ovládla touha po něm. Po chvíli jsem jeho prsty sevřela v pěst a věnovala půlčíkovi úsměv.
"Běž." Zaznělo něžné pobídnutí z mých strnulých úst. Navlékl prsten na zlatý řetízek a navlékl si jej na krk. Šperk pečlivě ukryl za okraj košile. Pak se otočil a rozběhl hloub do lesa.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anet Anet | Web | 26. září 2013 v 20:31 | Reagovat

Jako malá jsem  byla do froda pytlíka zabouchlá..xDDnesutte mě..sice byl o hodně starší,když mi bylo pět,ale byl stejně velkej a rozkošnej xDDty filmy jsem zbožnovala..Každopádně k tvé povídce..Moc pěkně jsi to napsala..xDDDobře vymyšlené..Občas se mi stává, že se i jen do krátkého příběhu zaberu a plně se ponořím do textu..u knížek se mi to stává pořád..však u krátkých už tak často ne..,ale u tebe jsem se plně ponořila do příběhu o frodovi..tímhle jsi mi strašně připoměla toho sladouška..xDDŽe byl strašně rozkošnej? xDD

2 Aliwien Aliwien | E-mail | 27. září 2013 v 11:24 | Reagovat

Dobře napsáno.  Taky jsem přispěla svou troškou do mlýna.  Zkus mrknout na alenkawien.blog.cz.

3 Lady anish Lady anish | Web | 28. září 2013 v 9:53 | Reagovat

[1]: Ano, správně, též mě okouzlil, ale hlavně tím, jak se pokoušel bojovat sám se sebou :)

[2]: Děkuji

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama